Στη Θάσο το ντέρμπι της αγωνιστικής στην Α` κατηγορία και το μενού στη Β` κατηγορία



Στο γήπεδο του Ποτού θα γίνει το πιο σπουδαίο παιχνίδι της αγωνιστικής στην Α` κατηγορία.  Η Δόξα Θεολόγου υποδέχεται την Αναγέννηση Λιμεναρίων.  Ο πρωτοπόρος Βύρωνας θα παίξει Κυριακή μεσημέρι στο γήπεδο του Χαλκερού με τον τοπικό Ατρόμητο. Οι δυο ομάδες έχουν κοινή έδρα.   Ο Ορφέας ταξιδεύει στη Θάσο προκειμένου να αντιμετωπίσει τον Θεαγένη ενώ στις Πηγές ο τοπικός Αρης φιλοξενεί τον Φρίξο Πλατανοτόπου.  Η ΑΕΚ λογικά έχει τον πρώτο λόγο για τρίποντο στις Κρηνίδες ενώ μεγάλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι του Μ. Α Φιλίππων με τη Νέα Καρβάλη, όπου οι δυο ομάδες προσπαθούν για την παραμονή τους. Κυρίως καίγονται για τη νίκη οι γηπεδούχοι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής.

Σάββατο 15.00

Βρασίδας Ν. Π- Ολυμπιακός Καβάλας 3-0 χωρίς αγώνα

Πηγές: Αρης Πηγών- Φρίξος Πλατανοτόπου

Κρηνίδες: Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕΚ Καβάλας(15.30)

Φίλιπποι: Μ. Α Φιλίππων- Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Κυριακή 15.00

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Βύρωνας Καβάλας

Λιμένας: Θεαγένης- Ορφέας Ελευθερούπολης(14.30)

Ποτός: Δόξα Θεολόγου- Αναγέννηση Λιμεναρίων(14.45)

Βαθμολογία: Βύρωνας 42, Δόξα Θεολόγου 42, Ορφέας Ελ 36, Αναγέννηση Λιμεναρίων 33, Βρασίδας Ν. Π 32,  Αρης Πηγών 26, Ατρόμητος Χαλκερού 24, Φρίξος Πλατανοτόπου 24, Νέα Καρβάλη 23, ΑΕΚ Καβάλας 21, Μ. Α Φιλίππων 18, Θεαγένης 14, Κεραυνός Κρηνίδων 12. Αποχώρησε ο Ολυμπιακός Καβάλας.

Β1 κατηγορία

 Σάββατο 15.00

Ποντιακός Ποντολιβάδου- Μαίανδρος Γέροντας

Απόλλων Χρυσοχωρίου- Ποταμιά

Ποσειδώνας- Κεραμωτή

Κυριακή 11.00

Παναγία- Μυρμιδόνες

Φάρος Μαριών- Πανιώνιος Ξεριάς(10.50)

Κυριακή 15.00

Μακεδονικός Αγιάσματος- Ατρόμητος Λεκάνης

Βαθμολογία: Κεραμωτή 45, Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 35, Ποσειδώνας 33, Μακεδονικός Αγιάσματος 33,  Πανιώνιος Ξεριάς 29, Μαίανδρος Γέροντας 27, Ποταμιά 23, Παναγία 18, Μυρμιδόνες 14, Ποντιακός Ποντολιβάδου 12, Ατρόμητος Λεκάνης 10, Φάρος Μαριών 8.   Ο Ατρόμητος Λεκάνης ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -3 βαθμούς.

Β2 κατηγορία

Σάββατο 15.00

Δόξα Αμυγδαλεώνα- Ηρακλής Καβάλας

Ελπίδες- Αγιος Λουκάς(15.30)

ΠΑΟΚ Καβάλας- Καβάλα 2004

Κυριακή 11.00

Αρης Πρίνου- Μακεδονικός Αμισιανών

Κυριακή 15.00

Ασπίδα Πολυστύλου- Κεραυνός Καλλιράχης

Ρεπό ο Αρης Ζυγού

Βαθμολογία: Μακεδονικός Αμισιανών 34, Δόξα Αμυγδαλεώνας 32, Καβάλα 2004 30. Ηρακλής Καβάλας 28, ΠΑΟΚ Καβάλας 25, Αρης Πρίνου 22, Αρης Ζυγού 21, Κεραυνός Καλλιράχης 17, Ασπίδα Πολυστύλου 14, Ελπίδες 6, Αγιος Λουκάς 1. Με -6 βαθμούς ξεκίνησε ο Ηρακλής Καβάλας και με -3 ο Αγιος Λουκάς.

Β3

Σάββατο 15.00

Βυζάντιο- ΑΕ Πιερέων

Κυριακή 15.00

Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου- Αστέρας Φωλιάς

ΑΟ Κάρυανης- Μ. Α Ορφανίου

Κεραυνός Ελευθερών- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

ΑΟ Ελαιοχωρίου- Παγγαίου

Βαθμολογία: Μ. Α Ορφανίου 44, Αστέρας Φωλιάς 32, ΑΟ Κάρυανης 29, Κεραυνός Ελευθερών 28, Παγγαιϊκός 27, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 23, Ατρόμητος Ακροβουνίου 21, ΑΟ Ελαιοχωρίου 17, Βυζάντιο 14, ΑΕ Πιερέων 7, Παγγαίο -3.

 

eXTReMe Tracker