Το πρόγραμμα στα τοπικά πρωταθλήματα & στη Γ’ Εθνική



Α` κατηγορία: Δεσπόζει το ντέρμπι στο Βερούλειο μεταξύ της ΑΕΚ και του Βύρωνα

Το ντέρμπι στο Βερούλειο στις 19.00 του Σαββάτου ανάμεσα σε ΑΕΚ και Βύρωνα επικεντρώνει το ενδιαφέρον στα τοπικά πρωταθλήματα.   Ο Βύρωνας είναι αήττητος αλλά 4 βαθμούς πίσω από την κορυφή ενώ η ΑΕΚ μετά την 2η αγωνιστική μετράει 3 ήττες συνεχόμενες.  Σπουδαία αναμέτρηση και στη Φωλιά όπου ο Αστέρας υποδέχεται τον πρωτοπόρο και αήττητο Μ. Α Ορφανίου. Η ομάδα του Αστέρα επίσης αήττητη με νίκη σκαρφαλώνει αυτή στην πρώτη θέση.   Ο Ορφέας λόγω επανασποράς του γηπέδου του θα παίξει στα Αμισιανά με τον Αρη Πηγών.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα

Σάββατο 16.00

Κεραμωτή: ΠΟ Κεραμωτής- Βρασίδας Ν. Π

Βερούλειο: ΑΕΚ- Βύρωνας(19.00)

Αμισιανά: Ορφέας Ελ- Αρης Πηγών

Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Φρίξος Πλατανοτόπου

Φωλιά: Αστέρας Φωλιάς- Μ. Α Ορφανίου

Ζυγός: Αρης Ζυγού- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Πολύστυλο: Ασπίδα Πολυστύλου- ΑΟ Κάρυανης

Ακροβούνι: Ατρόμητος Ακροβουνίου- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Παλαιοχώρι: Παγγαιϊκός- Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Κυριακή 11.00

Κωτσάλου:  ΠΑΟΚ Καβάλας- Καβάλα 2004

Λιμένας: Θεαγένης- Θράκη Γραβούνας

Καλλιράχη: Κεραυνός Καλλιράχης- Μακεδονικός Αγιάσματος

Λιμενάρια: Αναγέννηση Λιμεναρίων- Απόλλωνας Χρυσοχωρίου(12.00)

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Δόξα Αμυγδαλεώνα(16.00)

Βερούλειο: Ηρακλής Καβάλας- Ατρόμητος Λεκάνης(12.30)

Πρίνος: Αρης Πρίνου- Ποσειδώνας(12.00)

Μελισσοκομείο: ΑΕ Πιερέων- Κεραυνός Κρηνίδων(16.00)

Ενωσιακό: Ελπίδες Καβάλας-  Αίας Παναγίας(16.00)

Φίλιπποι: Μ. Α Φιλίππων- Κεραυνός Ελευθερών

Παναγία: ΑΟ Ποταμιάς- Μακεδονικός Αμισιανών

 

Ντέρμπι στη Θάσο, εντός Αετός και Νέστος

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10, ΩΡΑ 16:00 

Γήπεδο ΑΟΞ: Ορφέας Ξάνθης – Κιλκισιακός
Διαιτητής: Βασίλης Σιμίδης (ΕΠΣ Έβρου)
Βοηθοί: Τερζόπουλος (ΕΠΣ Έβρου), Κυριαζής (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/10, ΩΡΑ 16:00 

Γήπεδο Χρυσούπολης: Νέστος Χρυσούπολης – Ένωση Αλεξανδρούπολης
Διαιτητής: Δημήτρης Γκαϊτατζής (ΕΠΣ Δράμας)
Βοηθοί: Τσακίρης, Παστιάδης (ΕΠΣ Δράμας)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Άρης Αβάτου
Διαιτητής: Χρήστος Κακουλίδης (ΕΠΣ Θράκης)
Βοηθοί: Γκιόση, Καραγιάννης (ΕΠΣ Θράκης)

Γήπεδο Δράμας: Πανδραμαϊκός – Ηρακλής Ζυγού
Διαιτητής: Αναστάσιος Τσιλίκας (ΕΠΣ Καβάλας)
Βοηθοί: Καρασαββαΐδης, Γεωργαντέλης (ΕΠΣ Καβάλας)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Δόξα Κάτω Καμήλας
Διαιτητής: Θεόδωρος Γιαπουτζής (ΕΠΣ Ξάνθης)
Βοηθοί: Σαββόγλου, Γκοντόλιας (ΕΠΣ Ξάνθης)

Γήπεδο Θάσου: Δόξα Θεολόγου – Κεραυνός Πέρνης
Διαιτητής: Διονύσης Στόλης (ΕΠΣ Σερρών)
Βοηθοί: Κρυωνάς (ΕΠΣ Σερρών), Ραβικάλης (ΕΠΣ Δράμας)

ΡΕΠΟ: Απόλλων Παραλιμνίου

 

 

 

 

eXTReMe Tracker