ΑΟΚ – ΕΑ Λαρίσης 2-3: Λύγισε στο tie break παρά τη μεγάλη προσπάθεια (φωτογραφίες)

Για την τρίτη αγωνιστική των play out ο ΑΟΚ φιλοξένησε το απόγευμα της Κυριακής στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» την ΕΑ Λαρίσης, γνωρίζοντας την ήττα με 3-2 στο tie break.

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η τύχη του αγώνα κρίθηκε στο 5ο σετ. Στη σημερινή αναμέτρηση στο τέλος χαμογέλασαν τα κορίτσια από τη Λάρισα. Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα κερδίζοντας τα δύο πρώτα σετ.

Η αντίδραση του ΑΟΚ ήταν άμεση, καθώς με πολύ πάθος και θέληση οι αθλήτριες του Δημήτρη Μπαλασά ισοφάρισαν σε 2-2, πηγαίνοντας την αναμέτρηση στο tie break. Η μεγάλη ανατροπή δεν ολοκληρώθηκε ωστόσο αυτό δεν αναιρεί τη σπουδαία προσπάθεια του ΑΟΚ που δεν τα παράτησε, γυρνώντας από το 0-2.

Τα σετ: 13-25, 14-25, 26-24, 25-14, 10-15