• 1 Απριλίου 2020,

Αποτελέσματα και βαθμολογίες  στα τοπικά πρωταθλήματα

 Αποτελέσματα και βαθμολογίες  στα τοπικά πρωταθλήματα

Α` κατηγορία

Βερούλειο: Βύρωνας- ΑΕΚ Καβάλας 2-0

Πηγές: Αρης Πηγών- Ορφέας Ελευθερούπολης 0-2

Ορφάνι: Μ. Α Ορφανίου- Αστέρας Φωλιάς 2-0

Πλατανότοπος: Φρίξος Πλατανοτόπου- Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 3-1

Αμυγδαλεώνας: Δόξα Αμυγδαλεώνα-  Ατρόμητος Χαλκερού  2-1

Πέραμος: Βρασίδας Ν. Π- Κεραμωτή 2-1

Χρυσοχώρι: Απόλλωνας Χρυσοχωρίου- Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-1

Β` κατηγορία

Αμισιανά: Μακεδονικός Αμισιανών- Ατρόμητος Ακροβουνίου 1-1

Κωτσάλου:  ΠΑΟΚ Καβάλας- Καβάλα 2004 1-0

Χαλκερό:  Ποσειδώνας- Αρης Πρίνου 0-4

Ποντολίβαδο: Ποντιακός Ποντολιβάδου- Αρης Ζυγού 1-2

Αγίασμα: Μακεδονικός Αγιάσματος-  Κεραυνός Καλλιράχης 4-1

Λεκάνη: Ατρόμητος Λεκάνης- Ηρακλής Καβάλας 0-3 χωρίς αγώνα

Γραβούνα: Θράκη Γραβούνας- Θεαγένης 3-2

Κρηνίδες: Κεραυνός Κρηνίδων- Ελπίδες 3-0

Μελισσοκομείο: ΑΕ Πιερέων- ΑΟ Ποταμιάς  2-2

Παναγία: Αίας Παναγίας- Παγγαίο 1-1

Κοκκινόχωμα: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος- Ασπίδα Πολυστύλου 2-2

Παλαιοχώρι: Παγγαιϊκός- Μ. Α Φιλίππων 1-0

Ελευθερές: Κεραυνός Ελευθερών- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα  3-0

 

Βαθμολογίες  –  Α` κατηγορία

1) Βύρωνας Καβάλας 46

2) Μ. Α Ορφανίου 42

3) Ορφέας Ελ 41

4) Δόξα Αμυγδαλεώνα 35

5) Αρης Πηγών 29

6) Λιμενάρια 29

7) Φρίξος Πλατανοτόπου 28

8) Αστέρας Φωλιάς 27

9) Κεραμωτή 27

10) Βρασίδας Νέας Περάμου 20

11) Ναζιανζός Νέας Καρβάλης 18

12) ΑΕΚ 12

13) Απόλλωνας Χρυσοχωρίου 12

14) Ατρόμητος Χαλκερού 4.

 

Β1 κατηγορία

1) Αρης Πρίνου 46

2) Αρης Ζυγού 41

3) Μακεδονικός Αγιάσματος 41

4) Ηρακλής Καβάλας 37

5) Θεαγένης 34

6) Θράκη Γραβούνας 33

7) Καβάλα 2004 31

8) Κεραυνός Καλλιράχης 29

9) ΠΑΟΚ Καβάλας 25

10) Ποσειδώνας 24

11) Ποντιακός Ποντολιβάδου 19

12) Αγιος Λουκάς 6

13)Ατρόμητος Λεκάνης 5

14) Πανιώνιος Ξεριάς δε συμμετέχει

 

Β2` κατηγορία

1) Βυζάντιο 46

2) Κεραυνός Ελευθερών 44

3) Παγγαιϊκός 41

4) Ατρόμητος Ακροβουνίου 33

5) Κεραυνός Κρηνίδων 33

6) ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 30

7) Ασπίδα Πολυστύλου 28

8) Μακεδονικός Αμισιανών 27

9) Μ. Α Φιλίππων 25

10) Παγγαίο 23

11) Ποταμιά 20

12) ΑΕ Πιερέων 18

13)Παναγία 10

14)Ελπίδες 6

15) ΑΟ Κάριανης δε συμμετέχει

 

Διαβάστε επίσης