Δεύτερη προσφυγή κατά της απόφασης αύξησης των δημοτικών τελών
![Δεύτερη προσφυγή κατά της απόφασης αύξησης των δημοτικών τελών](https://www.proininews.gr/wp-content/uploads/2024/01/dimm37.jpg)
Η δημοτική παράταξη του κ. Χαράλαμπου Χρυσανίδη κατέθεσε προσφυγή στην Αποκεντρωμένη κατά της απόφασης αύξησης των δημοτικών τελών.
Η προσφυγή αφορά και τα τέλη άρδευσης επειδή κι αυτά αυξάνονται. Σύμφωνα με πληροφορίες η προσφυγή αφορά το υπερβολικό της αύξησης και το ότι προβλέπεται ελάχιστη μείωση όσων αφορά τα τέλη των βοηθητικών χώρων των ακινήτων. Προσφυγή κατά της ίδιας απόφασης κατέθεσε και η Ομοσπονδία Επαγγελματιών και Βιοτεχνών Ν. Καβάλας.