Πρόγραμμα σε Α2 Μπάσκετ, Β` Εθνική Μπάσκετ & Α2 Βόλεϊ γυναικών

 Πρόγραμμα σε Α2 Μπάσκετ, Β` Εθνική Μπάσκετ & Α2 Βόλεϊ γυναικών

Α2 Μπάσκετ: Ο ΓΣΕ εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό 

Ιστορικό παιχνίδι για τον ΓΣΕ που θα παίξει στο ΣΕΦ με τον Ολυμπιακό στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας. Δεν έχει προβλήματα ο Κυριάκος Παπαδόπουλος εκτός από το μόνιμο τραυματία Φώτη Στυλίδη.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 16 Νοεμβρίου

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Φίλιππος Βέροιας Μπήτης-Ξέρας-Παζώλης (Γκούμας)

Καρδίτσας (Νέο) 17.00 Καρδίτσα-Οίαξ Ναυπλίου Ξενικάκης-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Τζ. (Χλωρός)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Αμύντας Παφίλης-Κωνσταντινίδου-Ελευθεριάδης Πλ. (Μπέστιας)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρυοπιδέων-Απόλλων Πάτρας Παγώνης-Κοντίλης-Δολγυρας (Παλάτος)

ΣΕΦ 17.00 Ολυμπιακός-Ελευθερούπολη Τζαφλέρης-Κοτσιμπος-Κώτσου (Ηπιώτης)

Ηλίδας 17.00 Κόροιβος Αμαλιάδας-Δάφνη Δαφνίου Αναστόπουλος Αντ.-Ρίζος-Νάστος (Κωστής)

Μετς 17.00 Παγκράτι-Χαρίλαος Τρικούπης Σταματόπουλος-Καρπάνος-Χριστινάκης (Άκελ)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Τρίτων Κωνσταντινόπουλος-Τσολάκος-Τσαχάκης (Μουζάκης Στ.)

Αγώνες εξ’ αναβολής

Τετάρτη 20 Νοεμβρίου

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Καρδίτσα Κατραχούρας-Αναστόπουλος Αντ.-Τσιμπούρης (Σταύρου)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Ανατόλια Παναγιώτου-Κοντίλης-Καρακάσης (Ηπιώτης)

Μεσολογγίου 17.00 Χαρίλαος Τρικούπης-Αγρίνιο Ζακεστίδης-Τσολάκος-Γιακείμη (Πατσαντζόπουλος)

Υμηττού 18.00 Αμύντας-Ελευθερούπολη Διαμαντής-Νάστος-Κανελλόπουλος (Λιμνιάτης)

Η Βαθμολογία (Σε 6 αγώνες):

  1. Διαγόρας Δρυοπιδέων 11 (5-1)
    ———————————————-
    2. Χαρίλαος Τρικούπης 10 (5-0)*
    3. Απόλλων Πάτρας 10 (4-2) 
    4. Αγρίνιο 9 (4-1)*
    5. Κόροιβος Αμαλιάδας 9 (3-3)
    ————————————————
    6. Ψυχικό 9 (3-3)
    7. Καρδίτσα 8 (3-2)*
    8. Παγκράτι 8 (2-4)
    9. Φίλιππος Βέροιας 8 (2-4)
    10. Ανατόλια 7 (2-3)*
    ————————————————-
    11. Ελευθερούπολη 7 (2-3)*
    12. Οίαξ Ναυπλίου 7 (2-3)*
    13. Δάφνη Δαφνίου 6 (1-4)*
    14. Τρίτων 6 (1-4)*
    ———————————————–
    15. Αμύντας 5 (0-5)*
    16. Ολυμπιακός 3 (4-1)**

*’Έχουν έναν αγώνα λιγότερο
**Ο Ολυμπιακός έχει ποινή -6 πόντων.


B` Εθνική Μπάσκετ: Η Ένωση αύριο Σάββατο 16/11,  υποδέχεται τη Γέφυρα

Η Ένωση μετά από δυο συνεχόμενες νίκες εκτός έδρας με  Φάρσαλα και Έσπερο Λαμίας υποδέχεται το Σάββατο στις 17.00  τη Γέφυρα που είναι μια ομάδα με πολύ καλό ρόστερ και έχει στόχο την άνοδο στην Α2 κατηγορία. Είναι ένα ντέρμπι όπου η ομάδα του Νίκου Πενταζίδη έχει πολύ καλή ψυχολογία μετά τις αλλεπάλληλες νίκες στο πρωτάθλημα.

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής και οι διαιτητές

2ος Όμιλος

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Πρωτέας Γρεβενών Φακίτσας-Τσουμαχίδης-Μαραμής (Μήτσιου)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ Κοϊμτζόγλου-Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ. (Παπαδόπουλος Ν.)

Πεύκων 18.00 Μαχητές-Αίας Ευόσμου Λόρτος-Τζιοπάνος Γ.-Δέλλας (Παπαγεωργίου Μιχ.)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Πολύγυρος Τσιρτσιμάλης-Σιμητόπουλος-Πράττος (Θωμόπουλος)

Ιωαννίνων (Νέο) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Τσιγκέλης)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Έσπερος Λαμίας Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Μανάσης)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Δόξα Λευκάδας Δημάδης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης (Γκουρτζελίδης)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Γέφυρα Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Στουπίδης)

Αγώνες εξ’ αναβολής

Τετάρτη 20 Νοεμβρίου

Νέας Πεντέλης 19.15 Πεντέλη-Έσπερος Πολυχρόνης-Ορφανός Εμ.-Τζίμης (Ζερδεβάς)

Βαθμολογία

Η Βαθμολογία (Σε 6 αγώνες):

  1. ΠΑΣ Γιάννινα 12 (6-0)
    2. Δόξα Λευκάδα 11 (5-1)
    —————————————-
    3. Φάρσαλα 11 (5-1)
    4. Καβάλα 10 (4-2)
    5. ΧΑΝΘ 10 (4-2)
    6. Ευκαρπία 10 (4-2)
    7. ΑΟ Πολυγύρου 9 (3-3)
    8. Ερμής Λαγκαδά 9 (3-3)
    9. Μαχητές-Πειραματικού 9 (3-3)
    10. Γέφυρα 8 (2-4)
    11. Πρωτέας Γρεβενών 8 (2-4)
    12. Αίας Ευόσμου 8 (2-4)
    ——————————————-
    13. Στρατώνι 8 (2-4)
    14. ΓΑΣ Κομοτηνή 8 (2-4)
    15. Έσπερος Λαμίας 7 (1-5)
    16. ΚΑΟΧ 6 (0-6)

 

Βόλει Α2 Γυναικών: Εκτός έδρας ο ΑΟΚ με Φιλαθλητικό Λαρισαϊκό

Ο ΑΟΚ αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Φιλαθλητικό στην Λάρισα έχοντας στόχο την δεύτερη εκτός έδρας νίκη μετά από αυτή στην πρεμιέρα στον Φοίνικα Αλεξανδρούπολης. Προέρχεται από την εντός έδρας νίκη με 3-1 σετ επί του ΑΣ Γιάννενα.

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – 5η αγωνιστική

Σάββατο 16 Νοεμβρίου

ΠΕΑΚ Ιωαννίων 17.00: ΑΣ Γιάννενα – ΓΣΓ Νίκη, Διαιτητές: Τσουργκούζ, Σιαδήμος.
ΜΕΝΤ 17.45: ΜΕΝΤ – ΑΣ Ασκληπιός, Διαιτητές: Λιοτόπουλος, ΚΕχαγιά.
ΕΑΚ Νεάπολης 18.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΟ Καβάλας, Διαιτητές: Κατσιούλης, Αθανασόπουλος.
ΔΑΚ Ασβεστοχωρίου 18.00: ΜΑΣ Νέα Γενεά – ΕΟ Σταυρούπολης, Διαιτητές: Ανθυμίδης, Μαλακίδης.

Κυριακή 17 Νοεμβρίου

Μ. Παρασκευόπουλος 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – ΕΑ Λαρίσης, Διαιτητές: Σταματόπουλος, Δήμου.
Ι. Λεμονίδης 18.30: ΑΣ Ελπίς – Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων, Διαιτητές: Τοσουνίδης, Μαυρίδης.