Το πρόγραμμα στη Γ` Εθνική και στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΚ



Τα φώτα στο Οφρύνιο

Με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής συνεχίζεται η δράση στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, με όλα τα ματς να διεξάγονται  το Σάββατο λόγω της επετείου της 17ης Νοεμβρίου την Κυριακή. Το ντέρμπι στο Οφρύνιο ανάμεσα στον Αετό και στον πρωτοπόρο Νέστο επικεντρώνει το ενδιαφέρον.  Η Δόξα Θεολόγου έχει πολύ δύσκολο έργο στην έδρα του Πανσερραϊκού και ο Κεραυνός Πέρνης θέλει να επανέλθει στις νίκες με αντίπαλο τον Κιλκισιακό στο γήπεδο της Χρυσούπολης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές.

Σάββατο 16/11, Ώρα 15:00

Γήπεδο Φ. Κοσμάς: Ένωση Αλεξανδρούπολης – Ηρακλής Ζυγού

Διαιτητής: Βασίλης Χορόζογλου(Δράμας)

Βοηθοί: Παστιάδης, Χασιώτης(Δράμας)

Γήπεδο ΑΟ Ξάνθης: Άρης Αβάτου – Πανδραμαϊκός

Διαιτητής: Αναστάσιος Τσιλίκας(Καβάλας)

Βοηθοί: Κουκούμης, Πετσινάκης(Καβάλας)

Γήπεδο Παραλιμνίου: Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης

Διαιτητής: Παναγιώτης Τσιάρας(Καβάλας)

Βοηθοί: Καμπερίδης, Καρασαββαίδης(Καβάλας)

Γήπεδο Οφρυνίου: Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης

Διαιτητής: Απόστολος Τζουμαλάκης(Σερρών)

Βοηθοί: Κρυωνάς(Σερρών), Ζιγκερίδης(Κιλκίς)

Γήπεδο Σερρών: Πανσερραϊκός – Δόξα Θεολόγου

Διαιτητής: Στέφανος Δημητριάδης(Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Χρυσαίδης, Τσιρωνάς(Χαλκιδικής)

Γήπεδο Χρυσούπολης: Κεραυνός Πέρνης – Κιλκισιακός

Διαιτητής: Θόδωρος Γιαπουτζής(Ξάνθης)

Βοηθοί: Σαββόγλου, Χρυσέλης(Ξάνθης)

Ρεπό: Δόξα Κάτω Καμήλας


Α` κατηγορία ΕΠΣΚ: Δύσκολα παιχνίδια για τους πρωτοπόρους

Ο πρωτοπόρος Μ. Α Ορφανίου έχει δύσκολη αποστολή στην έδρα της Δόξας Αμυγδαλεώνα που είναι η ευχάριστη έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος. Στο Βερούλειο η ΑΕΚ Καβάλας υποδέχεται τον Ορφέα Ελευθερούπολης έχοντας σύμμαχο την παράδοση των τελευταίων ετών.

Ο Βύρωνας θα βρει στο Χρυσοχώρι τον Απόλλωνα με νέο προπονητή(Γιάννης Κοπανάκης). Παιχνίδια με βαθμολογική σημασία όλα τα υπόλοιπα στην Α` κατηγορία.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα.

Σάββατο 15.00

Νέα Καρβάλη: Ναζιανζός Νέας Καρβάλης- Αστέρας Φωλιάς

Βερούλειο: ΑΕΚ Καβάλας- Ορφέας Ελευθερούπολης

Χρυσοχώρι: Απόλλωνας Χρυσοχωρίου- Βύρωνας

Πηγές: Άρης Πηγών- Βρασίδας Νέας Περάμου

Γραβούνα: Θράκη Γραβούνας-  Άγιος Λουκάς

Κωτσάλου: ΠΑΟΚ Καβάλας- Ποσειδώνας

Κυριακή 11.00

Κωτσάλου: Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β`- Ηρακλής Καβάλας

Κυριακή 12.00

Χαλκερό: Ατρόμητος Χαλκερού- Κεραμωτή

Κυριακή 15.00

Αμυγδαλεώνας: Δόξα Αμυγδαλεώνα- Μ. Α Ορφανίου

Πλατανότοπος: Φρίξος Πλατανοτόπου- Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ποντολίβαδο: Ποντιακός Ποντολιβάδου- Ατρόμητος Λεκάνης

Αγίασμα: Μακεδονικός Αγιάσματος- Θεαγένης Θάσου

Καλλιράχη: Κεραυνός Καλλιράχης- Άρης Πρίνου

Κύπελλο ΕΠΣΚ

Ελευθερές(14.45): Κεραυνός Ελευθερών- Παγγαιϊκός Παλαιοχωρίου

Κοκκινόχωμα(14.45):  Βυζάντιο Κοκκινοχώματος- Μακεδονικός Αμισιανών

 

 

eXTReMe Tracker