Τα αποτελέσματα των εθνικών εκλογών στο Ν. Καβάλας σύμφωνα με την απόφαση του Πρωτοδικείου



 

Εγγραμμένοι 145.264

Ψήφισαν 78.641

Άκυρα 1.112

Λευκά 599

Έγκυρα 76.930

 

Ψήφοι κομμάτων

 

ΝΔ 32.737

ΣΥΡΙΖΑ 20.159

ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ 6.526

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ- ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ 4.506

ΚΚΕ 3.219

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 2.574

ΜέΡΑ 25 2.408

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ 1.319

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 1.220

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ-ΤΖΗΜΕΡΟΣ 737

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ 442

ΕΠΑΜ- ΑΚΚΕΛ 433

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ 373

ΑΝΤΑΡΣΥΑ 159

ΚΚΕ μ-λ 60

μ-λ ΚΚΕ  34

ΟΚΔΕ 24

 

Υποψήφιοι ΝΔ

Παναγιωτόπουλος Νίκος 13.269

Πασχαλίδης Γιάννης 11.931

Λαζαρίδης Μακάριος 10.973

Καλαντζής Γιώργος 7.334

Χατζηκωνσταντίνου Μαίρη3.299

Παπουτσή Μήττα Βάσω 2.341

 

Υποψήφιοι ΣΥΡΙΖΑ

Ελευθεριάδου Τάνια 7.708

Εμμανουηλίδης Δημήτρης 6.155

Παναγιωτίδου Αθηνά 3.364

Μορφίδης Κώστας 3.245

Νεστορίδης Παναγιώτης 2.321

Παπαφιλίππου Γιώργος 2.166

 

Υποψήφιοι ΚΙΝΑΛΛ

Παπουτσής Δημήτρης 3.335

Τσαλδαρίδης Τάσος 1.428

Παπακοσμάς Κώστας 1.376

Τσαρδακλή Γιώτα 901

Μαντέχος Κώστας 776

Τσουρή Μαρία 762

 

Υποψήφιοι Ελληνική Λύση- Βελόπουλος

Δαλακούρας Κων/νος 1.363

Πιπεργιάς Δημήτριος 1.260

Μαστόρης Μενέλαος 1.027

Παπαδοπούλου Σωτηρία 648

Χατζηγιαννίδου Παναγιώτα 443

Ψαράγκαθος Αθανάσιος 358

 

Υποψήφιοι ΚΚΕ

Γιαγκίδης Γιάννης 924

Χριστοδουλέα Αλεξάνδρα 850

Κοντογεωργίου Θόδωρος 738

Καραγεώργη Αναστασία 564

Συμεωνίδης Θόδωρος 521

Πηλίτση Χάρις 315

 

Υποψήφιοι ΜέΡΑ 25

Νάνος Κωνσταντίνος 579

Παπαδοπούλου Παρθένα 568

Μακάριος Μιχαήλ 561

Κριθαρίδη Τατιάνα 446

 

Υποψήφιοι Ένωση Κεντρώων

Τορονίδης Γεώργιος 395

Πασχάλη Δήμητρα 274

Γιαλέλης Γιώργος 261

Λυσιμάχου Δέσποινα 248

 

Υποψήφιοι Πλεύση Ελευθερίας

Καλασαρίνη Ηλιάνα610

 

Υποψήφιοι Δημιουργία Ξανά- Τζήμερος

Στοϊδης Βασίλειος 168

Παπαδοπούλου Μαρία 156

Μυλωνάς Χρήστος 146

Ασαρίδου Σοφία 140

 

Υποψήφιοι Ελλήνων Συνέλευσης

Χωλίδης Κωνσταντίνος 191

Σαββίδης Γιώργος 176

Δαλγιαννάκη Αθηνά 112

Καρακοζίδης Ηλίας 102

Τζίνης Γιώργος 54

Μαστραντώνη Δέσποινα 24

 

Υποψήφιοι ΕΠΑΜ- ΑΚΚΕΛ

Νικήτας Μιχαήλ 130

Πακαταρίδης Σάββας 124

Βολονάκη Ευτυχία 109

Γουδέβενου Καλλιόπη 65

 

Υποψήφιοι Λαϊκή Ενότητα

Ιωαννίδης Ηλίας 220

Κίτσος Απόστολος 54

Πασσάς Γιώργος 36

Νεοφωτίστου Μαρία 35

Παπαδοπούλου Βαλσάμη 31

Τσεβρεμές Γιάννης  30

 

Υποψήφιοι ΑΝΤΑΡΣΥΑ

Ποζίδου Ρόζα 40

Πίττα Άννα 30

Κουβακας Γιώργος 23

 

Υποψήφιοι ΚΚΕ μ-λ

Ασβεστόπουλος Κωνσταντίνος 16

 

Υποψήφιοι μ-λ ΚΚΕ

Πασαχίδης Χρήστος 12

 

Υποψήφιοι ΟΚΔΕ

Χατζηλουκάς Δημήτριος 6

 

 

eXTReMe Tracker