Θα αργήσουν κι άλλο τα αποτελέσματα των εξετάσεων DNA για το θάνατο της 68χρονης στο Ποδοχώρι
Στασιμότητα στην υπόθεση του θανάτου της 68χρονης κτηνοτρόφου στο Ποδοχώρι.
Συμπληρώθηκε μια εβδομάδα από το γεγονός αλλά το μυστήριο θα χρειαστεί κι άλλος χρόνος μέχρι να λυθεί. Τι περιμένουμε; Περιμένουμε το αποτέλεσμα των εργαστηριακών εξετάσεων, κυρίως τις εξετάσεις DNA, ώστε μέσω αυτών να βγουν οριστικά συμπεράσματα περί του κριαριού.
Μήπως το κριάρι προκάλεσε το θάνατο της άτυχης γυναίκας. Τόσο η Αστυνομία όσο και άλλες εμπλεκόμενες υπηρεσίες ισχυρίζονται ότι θα χρειαστεί να κάνουμε κι άλλη υπομονή. Σε 2-3 εβδομάδες θα ξέρουμε, λένε άπαντες οι ασχολούμενοι με την υπόθεση.
Οπότε περιμένουμε. Ταυτόχρονα σημειώνουμε την εκτίμηση που πιο συγκεκριμένα πλέον διατυπώνουν οι αστυνομικοί. Θεωρούν ότι στο τέλος θα αποδειχθεί ότι ο θάνατος της γυναίκας δεν ήταν εγκληματική ενέργεια αλλά χτύπημα από ζώο!